Usługi dodatkowe PDF Drukuj Email

Publiczny adres

Standardowa abonent podłączony jest do sieci operatora za pomocą puli adresów prywatnych. Na ostatnim naszej sieci dokonywana jest translacja adresów. Konfiguracja taka zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Uniemożliwia natomiast korzystanie z usług, które wymagają obustronnego nawiązywania połączeń pomiędzy hostem źródłowym i docelowym sieci Internet.

Wykupienie adresu IP z klasy publicznej usuwa tą niedogodność. Oznacza to w praktyce, że klient może dowolnie udostępniać zasoby swojego komputera innym abonentom sieci Internet oraz w pełni bez żadnych utrudnień korzystać ze wszystkich usług internetowych wymagających nawiązywania obustronnych połączeń.

Do takich aplikacji należą :
- klienckie większości sieci P2P : torrent, eMule, DC++, Gnutella
- aplikacje świadczące usługi (FTP, HTTP, DNS)
- pulpit zdalny VNC
- aplikacje używane obsługujące tunele VPN
- aplikacje do telefonii VoIP (również sprzętowe bramki VoIP)
- serwery gier

Adres IP z klasy publicznej polecany jest bardziej zaawansowanym abonentom, którzy muszą zadbać we własnym zakresie o bezpieczeństwo swojego komputera.


Router bezprzewodowy

Router

Bezprzewodowy dostęp do Internetu w całym domu to wspaniałe rozwiązanie, szczególnie dla osób korzystających z komputerów przenośnych. Dzięki temu urządzeniu, można swobodnie przemieszczać się po domu nie tracąc kontaktu z Siecią. Wysokość opłaty za montaż i zakup routera w cenniku.

Rozwiązanie szczególnie przydatne kiedy w lokalizacji abonent posiada komputer przenośny i urządzenia z interfejsem bezprzewodowym (telefon komórkowy z opcją wireless 2,4GHz, ramka cyfrowa, konsola gier).

Konto na stronę www i konto poczty internetowej na serwerze operatora

W ramach świadczenia usług operator może udostępnić konto na stronę www oraz konto poczty internetowej dla abonenta.
Więcej informacji w Biurze Obsługi Klienta.
 

Zaufali nam

Współpraca


Kike